Finals June 18

June 18 Finals

4-3-2-1 winner 2018

 

4-3-2-1 Competition

4-3-2-1- competition

 

 

 

2018

Brian Rowlands

2017

Mo Turner

CLUB HONOURS BOARD

Club Open Singles

Year

Winner

2017

Loukas Paraskeva

2016

Loukas Paraskeva 

2015

Loukas Paraskeva

2014

Martin Hill

2013

Malcolm Rowe

2012

Loukas Paraskeva

2011

Barrie Davies

2010

George Gray

2009

George Gray

 

Year

Winner

                                         Mens 4 Wood

2017

                      Loukas Paraskeva

2016

                      Loukas Paraskeva

2015

Sid Swan

2014

Martin Hill

2013

Loukas Paraskeva

2012

Ken Taylor

2011

Loukas Paraskeva

2010

George Gray

2009

Bob Severn

2008

Loukas Paraskeva

2007

Roger Moore

2006

Loukas Paraskeva

2005

Roy Boswell

 

Mens 2 Wood

Year

Winner

2017

                  Danny Mackenzie

2016

                        Paul Chester

2015

Danny Mackenzie

2014

Martin Hill

2013

Ken Taylor

2012

Danny Mackenzie

2011

Colin Morley

2010

Newton Spours

2009

Newton Spours

2008

Roger Moore

2007

Loukas Paraskeva

2006

Loukas Paraskeva

 

Ladies 4 Wood

Year

Winner

2017

Elaine Chester

2016

Elaine Chester 

2015

Elaine Chester

2014

Isobel Davies

2013

Pat Austin

2012

Pat Austin

2011

Isobel Davies

2010

Pat Austin

2009

Mo Turner

2008

Mo Turner

2007

Efrosini Tooms

2006

Mo Turner

2005

Dorothy Willis

 

Ladies 2 Wood

Year

Winner

2017

Elaine Chester

2016

Elaine Chester 

2015

Elaine Chester

2014

Glynis Pauley

2013

Pat Austin

2012

Mo Turner

2011

Isobel Davies

2010

Isobel Davies

2009

Pat Austin

2008

Isobel Davies

2007

Gilly Moore

2006

Gilly Moore

 

Open Drawn Triples

Year

Winner

2017

Mo Turner, Herbie Moger, Tony Marshall

2016

Loukas Paraskeva. Anne Hasney, Stan Reed

2015

Sid Swan   Mo Turner   Dave Woolley

2014

Ken Taylor,  Daphne Swan,  Danny Mackenzie

2013

Sid Swan, Glynis Pauley and Danny Mackenzie

2012

Chris Mills , Brenda Jones , Colin Morley

2011

Elaine Chester / Bryan Way / Martin Hill

2010

Stan Reed / Gordon Wormold / June Archer

2009

Bob Severn / Don Fowler / June Archer

2008

Barrie Davies / Brian Way / Flo Mackenzie

2007

Ray Horrell / Linda Thompson / John Thomson

2006

Tel Cope / Judy Spours / John Thomson

2005

Jean Bagwell / Newton Spours / Bryan Way

 

 

                                            Ladies Drawn Pairs

 

Year

Winners

 

2018

 Jayne Westwood, Elaine Chester

 

2017

Elaine Chester /Angela Douglas

 

2016

Elaine Chester / Helen Woolley

 

2015

----

 

2014

Elaine Chester / Jayne Westwood

 

2013

 Elaine Chester / Linda Thompson

 

2012

Pat Austin / Isobel Davis

 

2011

 Carol Hill / Isobel Davis

 

2010

 Linda Thompson / Brenda Jones

 

2009

Glynis Pauley / Joyce Fowler

 

2008

 Gilly Moore / Sylvia White

 

2007

 Efro Tooms / Barbara Steel

 

2006

 Mo Turner / Frances Hirst

 

 

                                        Mens Drawn Pairs

Year

Winners

2018

 Sid Swan Danny Mackenzie

2017

Paul Chester Colin Bould

2016

Loukas Paraskeva/ Jimmy Simpson

2015

 

2014

Danny Mackenzie / Sid Swan

2013

 John Kerr / Alan Porter

2012

 Barry Davis / Roy Bosworth

2011

 Danny Mackenzie / Ken Taylor

2010

 Barry Davis/ Roger Moore

2009

 Newton Spour / Alan Hamilton

2008

 Loukas Paraskeva / Don Fowler

2007

 Newton Spoors / Brian Way

2006

 Roy Bosworth / Brian Way

 

Open Drawn Pairs

Year

Winners

2018

Sid Swan, Elaine Chester

2017

Mo Turner Barry Westwood

2016

Ken Taylor/ Chris Mills

2015

 Loukas Paraskeva / Alan Porter

2014

 Colin Morley / Bob Severn

2013

 Danny Mackenzie / Chris Nowel

2012

 Paul Chester / Gill Hagan

2011

 Brenda Jones / Loukas Paraskeva

2010

 Barbara Steele / Newton Spours

2009

 Barbara Steele / Alan White

2008

 John Tooms / Margaret Reed

2007

 John Thomson / June Archer

2006

 Loukas Paraskeva / Brenda Jones

 

Open Named Pairs

Year

Winners

2018

Helen Woolley Dave Woolley

2017

Ken Taylor Danny Mackenzie

2016

Loukas Paraskeva/ Rob Archer

 

Open Drawn Triples

Year

Winners

2018

Mo Turner, Tony Marshall, Herbie Hoger

2017

Barry Westwood, Ken Taylor, Herbie Moger

2016

Elaine Chester/ Jimmy Simpson/ Tony Marshall

2015

 Linda Thompson / Barry Westwood / Paul Chester

2014

 Ken Taylor / Danny Mackenzie / Daphne Swan

2013

Glynis Pauley / Chris Mills / Sid Swan

2012

 Chris Mills / Colin Morley / Brenda Jones

2011

 Elaine Chester / Martin Hill / Brian Way

2010

 June Archer / Stan Reed / Gordon Wormold

2009

 Don Fowler / June Archer / Bob Severn

2008

 Flo Mackenzie / Barry Davis / Brian Way

2007

 John Thomson / Linda Thonpson / Ray Horrell

2006

 Tel Cope / Judy Spours / John Thomson

 

Open Named Triples

Year

Winners

2018

Loukas Paraskeva,Mo Turner, Herbie Moger

2017

Sid Swan, Ken Taylor, Danny Mackenzie

2016

Loukas Paraskeva/ Elaine Chester/ Paul Chester

2015

 Elaine Chester / Paul Chester / Dave Woolley

 

Open  Drawn Rinks

Year

Winners

 

 

2016

Loukas Paraskeva/ Mo Turner/ June Archer/ Elaine Chester

 

 

 

Challenger Ladder

                    2017

                           Elaine Chester

 

 

Madam President 2017-2018

4.3.2.1 Competition May 17

Winner Mo Turner

Friday Night Luck-of-the-Draw Sept 15

Congratulations to Sid, Dave and Paul for  being in the first three places and Pete  for being the top 'newby'

WINNER TABLE
Sid 214
Dave 164
Paul 150
Jimmy 149
Pete 147
Herby 136
Daphne 130
Malcolm 119
Brian 117
Clem 115
Helen 115
Elaine 112
Cayt 99
Pat 98
Ray 92